טרום טרום חובה

הכניסה לגן הילדים מהווה שינוי משמעותי בחיי הילד ומשפחתו. זהו גם מפגש ראשון עם המסגרת החינוכית, תקופת המעבר לגן הילדים רצופה חוויות חדשות לילדים ולהוריהם: היכרות עם סדר היום וארגון הגן, מפגש עם ילדים חדשים ומשפחותיהם, התקשרות לגננות ולסייעות, למידת הכללים והפעילויות של הגן. בתהליך ההסתגלות יש עליות וירידות, ואך טבעי הוא שנדרש לכל ילד פרק זמן, לעתים קצר ולעתים ארוך יותר, כדי להתאקלם. שיתוף פעולה וחיזוק הקשר בין הצוות החינוכי של הגן לבין משפחות הילדים תורם  לקידום ההתפתחות של הילדים, להגברת ביטחונם העצמי ולהסתגלותם המיטבית. גן איריס מזמנת לילדים מגוון התנסויות ופעילויות בצעדיהם הראשונים לקראת עצמאות. הם מתנסים בחוויות מסוגים שונים שבאמצעותן מתגבשת אישיותו הייחודית של כל ילד וילד.

כמובן שההורים שותפים להתפתחות חשובה זו, והם בעלי תפקיד כפול. מצד אחד עליהם לאפשר לילדם לרכוש ביטחון בהתרחקותו מהם בתהליך הפרידה, עם כניסתו למסגרת החינוכית, בהתפעלותם מצמיחתו ובעידודו בהתנסויות החדשות ומצד שני על ההורים להוות עבור ילדם מקור לתמיכה סבלנית ולחיזוק כאשר מסתמנים קשיים בשלב המעבר. בתהליך מתמשך וסבלני הצוות שלנו בגן שוקד, לבסס היכרות מעמיקה ואישית עם כל אחד מן הילדים, מלווה אותם בחום, מסייע  להם להפנים את כללי ההתנהגות והגבולות המגנים עליהם, מעודד לשחק, לחקור את הסביבה ולרכוש ידע.

גישת מעון איריס:
מעון איריס מאמין במתן שוויון הזדמנויות לכל הילדים, בתרומה ומעילות, בחיפוש הייחודיות בכל ילד, במגוון רחב של פעילויות לגילוי הפוטנציאל האישי ופיתוח כישורים חברתיים ותחושת שייכות.

כל ילד חופשי לבחור איפה, מתי ולמשך כמה זמן יעסוק בפעילות זו או אחרת במגבלות הזמן וכבוד לחבר.
כך, אנו מאפשרים עצמאות, קצב אישי, בחירה ויוזמה על מנת לתת מקום לביטוי האישי ולייחודיות של כל ילד.
צוות גן הילדים מתבונן וקשוב לתחומי העניין של כל ילד באופן ספציפי ובדיאלוג שנוצר בין הצוות לילדים מתרחש תהליך של למידה הקשבה ושיתוף, הילדים שותפים להחלטות שיינתנו בגן ויקחו אחריות על מעשיהם ובחירותיהם
יחד עם זאת, הבחירות נעשות במסגרת קבוצה, והצורך בשייכות נענה.

בתוך המערך הזה אנו, צוות הגן, משמשים כמתווכים – משקפים לילד את בחירותיו, מכילים קושי שמתעורר ומסייעים באופן אקטיבי כאשר ישנו צורך בכך.
כך גם מזמנים את ההזדמנויות, מספקים גירויים ויוצרים סביבה עשירה ומאתגרת, המאפשרת למידה וצמיחה, תוך כדי התנסות.
חשוב להדגיש כי חופש הבחירה, אין פירושו חוסר בגבולות. הגבולות הברורים מאוד הם הכבוד לרכוש ולזולת – על מנת להקנות תחושות ביטחון והגנה ולאפשר את ההתנהלות התקינה בקבוצת הגן תוך חשיבה על התנהלות עתידית בחברה.

סדר היום בגן ילדים:
מעון איריס פועל בין השעות 07:00 – 17:00 עם אופציה עד 16:00.
סדר היום הוא מובנה הכולל משחק חופשי, מפגש בוקר, ארוחות, סיורים לימודיים, חוגים, משחק בחצר, יצירה בחומרים והקניות למידה קטנות.

תזונה גן ילדים:
התזונה במעון איריס מבוססת על תפריט בריא, עשיר ומגוון. הילדים בגן אוכלים ארוחות מזינות ובריאות המגיעות אלינו כל יום בקייטרינג איכותי וטרי, באישור משרד הבריאות, וכל ארוחה מכילה פחממה חמה, מנה בשרית/דג, ירקות ופירות טריים.

  • לא ינתנו חטיפים או דיברי מתיקה אחרים, את החטיפים בגן יחליפו פלטת ירקות טריים וצבעוניים.

עמוד הפייבוק שלנו
מייל ליצירת קשר