כיתת הגן

המשימה הפסיכולוגית העיקרית בתקופה זו ע"פ אריקסון ופרויד הנה השגת יוזמה – הילד נהיה פעיל ואקטיבי, לוקח אחריות על דברים כמו אינטראקציות עם ילדים אחרים או טיפול באחים קטנים, וזוכה באישור הסביבה. במקביל, מבין הילד כי הוא מתחרה על תשומת ליבה של אמו מול אביו. ההבנה הזו מעלה עוינות כלפי האב ועשויה להוביל לרגשות של אשמה. הפתרון המוצלח, כמו במודל האדיאפלי הקלאסי, נעוץ בהזדהות עם האב והפנמה של האיסורים והסטנדרטים שהוא מציב. במקרה כזה בונה הילד זהות מינית חיובית ומשיג את המעלה של תחושת מטרה – היכולת להציב מטרות ולהתקדם לקראת הגשמתן, ללא רגשות אשם או חשש מעונש, במעון איריס אנו מלמדים את הילדים כיצד לרכוש יוזמה ונותנים לילד תחושת הזדהות ושייכות.

גישת מעון איריס:
מעון איריס מאמין במתן שוויון הזדמנויות לכל הילדים, בתרומה ומעילות, בחיפוש הייחודיות בכל ילד, במגוון רחב של פעילויות לגילוי הפוטנציאל האישי ופיתוח כישורים חברתיים ותחושת שייכות.

כל ילד חופשי לבחור איפה, מתי ולמשך כמה זמן יעסוק בפעילות זו או אחרת במגבלות הזמן וכבוד לחבר.
כך, אנו מאפשרים עצמאות, קצב אישי, בחירה ויוזמה על מנת לתת מקום לביטוי האישי ולייחודיות של כל ילד.
צוות גן הילדים מתבונן וקשוב לתחומי העניין של כל ילד באופן ספציפי ובדיאלוג שנוצר בין הצוות לילדים מתרחש תהליך של למידה הקשבה ושיתוף, הילדים שותפים להחלטות שיינתנו בגן ויקחו אחריות על מעשיהם ובחירותיהם
יחד עם זאת, הבחירות נעשות במסגרת קבוצה, והצורך בשייכות נענה.

בתוך המערך הזה אנו, צוות הגן, משמשים כמתווכים – משקפים לילד את בחירותיו, מכילים קושי שמתעורר ומסייעים באופן אקטיבי כאשר ישנו צורך בכך.
כך גם מזמנים את ההזדמנויות, מספקים גירויים ויוצרים סביבה עשירה ומאתגרת, המאפשרת למידה וצמיחה, תוך כדי התנסות.
חשוב להדגיש כי חופש הבחירה, אין פירושו חוסר בגבולות. הגבולות הברורים מאוד הם הכבוד לרכוש ולזולת – על מנת להקנות תחושות ביטחון והגנה ולאפשר את ההתנהלות התקינה בקבוצת הגן תוך חשיבה על התנהלות עתידית בחברה.

סדר היום בגן ילדים:
מעון איריס פועל בין השעות 07:00 – 17:00 עם אופציה עד 16:00.
סדר היום הוא מובנה הכולל משחק חופשי, מפגש בוקר, ארוחות, סיורים לימודיים, חוגים, משחק בחצר, יצירה בחומרים והקניות למידה קטנות.

תזונה גן ילדים:
התזונה במעון איריס מבוססת על תפריט בריא, עשיר ומגוון. הילדים בגן אוכלים ארוחות מזינות ובריאות המגיעות אלינו כל יום בקייטרינג איכותי וטרי, באישור משרד הבריאות, וכל ארוחה מכילה פחממה חמה, מנה בשרית/דג, ירקות ופירות טריים.

  • לא ינתנו חטיפים או דיברי מתיקה אחרים, את החטיפים בגן יחליפו פלטת ירקות טריים וצבעוניים.

מעון איריס
סמטת הרוזמרין 2, חולון
רבינוביץ' 45, חולון
טל. 053-7725500

info@ganiris.co.il