כיתת הביניים

בעשייה החינוכית בגן הילדים יש חשיבות מרכזית להתפתחות הרגשית והחברתית של כל אחד מילדי הגן. מושם דגש על פיתוח אקלים חינוכי מיטבי שבו מתקיימות אינטראקציות חיוביות ואיכותיות בין הצוות החינוכי, הילדים והוריהם ובין הילדים לבין עצמם. אקלים חינוכי טוב ופורה בגן יקרין ויתרום להסתגלות הילדים הצעירים למסגרת החינוכית בעתיד, להתנהגותם מול ההורים והוא מהווה עבורם בסיס לביטחון, ללמידה ולרכישת ידע עולם.

ילדי הגן מפתחים בהדרגה את יכולתם לווסת את רגשותיהם, לומדים להביע רגשות ולבחור בדרכי התנהגות מאורגנות במצבי חיים שונים, ביניהם גם במצבי כעס ותסכול. הם לומדים, בעזרת תמיכה מצוות הגן, לדחות סיפוקים ולוותר על גמול מידי על אף הרצון העז לזכות בו. הילדים מפנימים ערכים חברתיים כמו הוגנות, הדדיות ושיתוף פעולה. הילדים פועלים בהתאם לכללים ולנורמות ההתנהגות המקובלות בגן ואף מיישמים את הלמידה לחיים שמחוץ למסגרת החינוכית.

גישת מעון איריס:
מעון איריס מאמין במתן שוויון הזדמנויות לכל הילדים, בתרומה ומעילות, בחיפוש הייחודיות בכל ילד, במגוון רחב של פעילויות לגילוי הפוטנציאל האישי ופיתוח כישורים חברתיים ותחושת שייכות.

כל ילד חופשי לבחור איפה, מתי ולמשך כמה זמן יעסוק בפעילות זו או אחרת במגבלות הזמן וכבוד לחבר.
כך, אנו מאפשרים עצמאות, קצב אישי, בחירה ויוזמה על מנת לתת מקום לביטוי האישי ולייחודיות של כל ילד.
צוות גן הילדים מתבונן וקשוב לתחומי העניין של כל ילד באופן ספציפי ובדיאלוג שנוצר בין הצוות לילדים מתרחש תהליך של למידה הקשבה ושיתוף, הילדים שותפים להחלטות שיינתנו בגן ויקחו אחריות על מעשיהם ובחירותיהם
יחד עם זאת, הבחירות נעשות במסגרת קבוצה, והצורך בשייכות נענה.

בתוך המערך הזה אנו, צוות הגן, משמשים כמתווכים – משקפים לילד את בחירותיו, מכילים קושי שמתעורר ומסייעים באופן אקטיבי כאשר ישנו צורך בכך.
כך גם מזמנים את ההזדמנויות, מספקים גירויים ויוצרים סביבה עשירה ומאתגרת, המאפשרת למידה וצמיחה, תוך כדי התנסות.
חשוב להדגיש כי חופש הבחירה, אין פירושו חוסר בגבולות. הגבולות הברורים מאוד הם הכבוד לרכוש ולזולת – על מנת להקנות תחושות ביטחון והגנה ולאפשר את ההתנהלות התקינה בקבוצת הגן תוך חשיבה על התנהלות עתידית בחברה.

סדר היום בגן ילדים:
מעון איריס פועל בין השעות 07:00 – 17:00 עם אופציה עד 16:00.
סדר היום הוא מובנה הכולל משחק חופשי, מפגש בוקר, ארוחות, סיורים לימודיים, חוגים, משחק בחצר, יצירה בחומרים והקניות למידה קטנות.

תזונה גן ילדים:
התזונה במעון איריס מבוססת על תפריט בריא, עשיר ומגוון. הילדים בגן אוכלים ארוחות מזינות ובריאות המגיעות אלינו כל יום בקייטרינג איכותי וטרי, באישור משרד הבריאות, וכל ארוחה מכילה פחממה חמה, מנה בשרית/דג, ירקות ופירות טריים.

  • לא ינתנו חטיפים או דיברי מתיקה אחרים, את החטיפים בגן יחליפו פלטת ירקות טריים וצבעוניים.

מעון איריס
סמטת הרוזמרין 2, חולון
רבינוביץ' 45, חולון
טל. 053-7725500

info@ganiris.co.il